gravexit oldala


Go to content

Main menu:


Ne hagyd magad!

Autizmus

„NE HAGYD MAGAD!” program

Országos fogyatékosságügyi antidiszkriminációs jelzőrendszer
és ahhoz kapcsolódó jogsegélyszolgálat


Non-stop elérhetőség

e-mailen: nehagydmagad@kezenfogva.hu

postai úton: Kézenfogva Alapítvány, 1461 Budapest, Pf. 234., jelige: „Ne hagyd magad!

Honlapról: www.kezenfogva.hu/nehagydmagad

közvetlenül is küldhet nekünk üzenetet az ott található, könnyen kezelhető on-line formanyomtatvány kitöltésével

Telefonos ügyfélszolgálat

az ország egész területéről helyi díjszabással hívható kék számon

06-40-200-320

Tamás Gyöngyvér a jelzőrendszer diszpécsere hétfőnként 9.00 órától – 13.00 óráig és pénteken 14.00 órától 18.00 óráig várja a hívásokat



"NE HAGYD MAGAD!" Antidiszkriminációs program


Az antidiszkriminációs program fő célja az értelmi sérült, halmozottan fogyatékos és autista emberek egyenlő bánásmódjának elősegítése. A "Ne hagyd magad!" program keretében e három marginalizálódott társadalmi csoport kárára történő diszkriminációs eseteket tájuk fel és kezeljük komplex módon a lakhatási, foglalkoztatási, képzési-oktatási, egészségügyi, szociális színtereken.

Az antidiszkriminációs program a sérült emberekkel kapcsolatos emberibb, "egyenlőbb" elbánás és megoldási stratégiák terjedését eredményezheti több szektorban is, mert antidiszkriminációs programunk ugyan a civil szervezetek megvalósítási tapasztalatira épül de kihat az önkormányzati, for-profit szektorra is. Ezek a hatások végül közvetve eredményezhetik a célcsoport jobb életminőségét, humánusabb lakó-, munka- és közösségi környezet kialakulását, és - társadalmat elérő antidiszkriminációs programelemeinken keresztül - a tágabb társadalom szemléletét is képes lehet formálni.

A "Ne hagyd magad!" program célcsoportja


értelmi fogyatékos, halmozottan sérült és autista emberek számára szolgáltató vagy érdekeiket védő szervezetek; azok munkatársai, szakemberei, önkéntesei.
értelmi sérült, halmozottan sérült és autista emberek családjai, akik a diszkrimináció áldozatai, és "gondviselőként" sokszor közvetlen elszenvedői.
maguk az értelmi sérült, halmozottan fogyatékos és autista emberek, akiknek kárára szociális, foglalkoztatási, egészségügyi, oktatási ügyekben diszkrimináció történik.
gyakorlatilag a teljes hazai "értelmi fogyatékos"- és "autista-szektor": szakemberek, családok, fogyatékos emberek.

Összességében az antidiszkriminációs program több tízezer, sőt százezer fő elérését jelenti majd, ám fő értéke hogy olyan célcsoportokat is elérünk, amelyek egyelőre kevéssé fogékonyak az antidiszkriminációs problémákra. (Ez igaz a nagyvállalatokra üzleti okok miatt és igaz magukra az autista vagy értelmi fogyatékos emberekre, képességeik miatt.)

A "Ne hagyd magad!" program hatóköre és megvalósítói

Az antidiszkriminációs program hatóköre országos, azaz a legtöbb antidiszkriminációs programtevékenység és -eredmény valóban az ország különböző régióiban valósul meg. (képzések, információs napok; országos jelzőrendszer működtetése; kiadványok országos terjesztése).
A antidiszkriminációs programban három szervezet vesz részt megvalósítóként:
a Kézenfogva "Összefogás a fogyatékosokért" Alapítvány;
a Szimbiózis Alapítvány;
az Autisták és Autisztikusok Országos Szövetsége.

Az antidiszkriminációs programot vezető szervezet budapesti székhelyű, de országosan működő alapítvány. A Szimbiózis Alapítvány az Észak-Magyarországi régió területén, regionális jelleggel működő, helyi hálózattal/partnerszervezetekkel rendelkező szervezet; az Autisták Országos Szövetsége az ötödik önálló fogyatékossági ágként elismert autizmus legnagyobb és egyetlen hazai ernyőszervezete, budapesti székhellyel, de országos működéssel.

A "Ne hagyd magad!" program fő tevékenységei:


Az antidiszkriminációs program során több, egymásba fűződő tevékenységet valósítunk meg. Tevékenységeink igen változatosak, mert célcsoportunkat - csakúgy, mint az törvényben nevesített és nem nevesített más, hátrányos helyzetű és diszkriminált célcsoportokat - igen változatos módon éri diszkrimináció:

- közvetlen hátrányos megkülönböztetés
- közvetett hátrányos megkülönböztetés
- zaklatás
- jogellenes elkülönítés
- megtorlás

Ezek a "diszkrimináció-típusok" az élet különböző színterein jelennek meg - lakhatás, egészségügy, szociális ellátások, szolgáltatások nyújtása, munka világa. Ezeket a területeket célozzuk meg az egyes antidiszkriminációs programrészekkel.
A tevékenységek révén a hazai fogyatékosügy több részére kiható komplex antidiszkriminációs program valósul meg.

Továbbiak a
http://www.kezenfogva.hu/nehagydmagad/ honlapon olvashatók.


Back to content | Back to main menu